Численні дослідження доводять, що регулярні фізичні вправи та якісне харчування покращують когнітивні функції мозку, тобто здатність до запам'ятовування, навчання і в цілому до виживання. Навпаки, шкідливі звички, такі як алкоголь, куріння та незбалансоване харчування негативно впливають на розумову діяльність і в декотрих випадках навіть стають причиною різних захворювань головного мозку.

Щоб покращити мозкову активність, дотримуйтеся наступних рекомендацій.

Правильно харчуйтеся

Нашому мозку необхідні продукти, в яких міститься велика кількість ненасичених жирних кислот омега-3, омега-6, антиоксиданти, вітаміни Е, В6, магній і цинк. Це можуть бути різні сорти морської риби, горіхи, злаки, овочі, фрукти і сухофрукти. Відмінні продукти для поліпшення розумових здібностей – ягоди чорниці, малини, ожини. У них містяться антиоксиданти, які уповільнюють процес старіння і попереджають порушення мозкової діяльності.

Так, у горіхах і насінні (особливо в гарбузовому), окрім жирних кислот, є багато тіаміну і магнію, які покращують пам'ять та увагу. Корисні для мозку у помірній кількості різні спеції – кориця, чебрець, шафран, карі, імбир. Овочі не лише покращують роботу головного «диригента» організму, але і в цілому позитивно впливають на наше здоров'я. Найдоступніші з них – морква, буряк, капуста і шпинат – відмінно стимулюють мозкову діяльність. Із фруктів корисні яблука, груші, абрикоси.

Але щоб наш мозок працював ефективно, вмів долати стреси і адаптуватися під різні ситуації, йому потрібне додаткове живлення спеціальними речовинами. Серед них важливе місце займає амінокислота – гліцин. Вона зменшує психоемоційне напруження, підвищує розумову працездатність, полегшує засинання і нормалізує сон. Потужну антиоксидантну і стимулюючу дію на головний мозок чинить рослинний екстракт гінкго білоба. Він нормалізує мозковий кровообіг, обмінні процеси в мозку, підвищує еластичність судинних стінок і розширює судини, що покращує постачання до мозку поживних речовин і кисню. 

Також необхідний нутрієнт для здоров'я мозку – лецитин. Він є складовою частиною оболонок нервових клітин і волокон, сприяє передачі нервово-м'язового імпульсу, зміцнює нервову систему. Корисна рослина для мозку – екстракт елеутерококу. Він знижує втому, стимулює центральну нервову систему, відновлює і підвищує фізичну і розумову працездатність.

Ці важливі для мозку нутрієнти ви знайдете в асортименті продукції Amrita. Зокрема, в «Смарт Баланс» містяться цінні мікроелементи, як гліцин, магній, вітамін В6.

Смарт Баланс Амріта і Гінкго білоба Амріта

Також корисні природні комплекси «Гінкго білоба», «Гінкго Форте», «Фітолецитин». Всі вони сприяють підвищенню концентрації уваги, поліпшенню пам'яті, емоційного стану і розумової діяльності.

Вживаючи натуральні добавки, ви забезпечите стабільну і якісну підтримку мозку і нервовій системі тривалий час.

Висипайтеся

Для активного запам'ятовування інформації і в цілому для формування пам'яті нам необхідна концентрація уваги. Однак через постійні недосипи рівень нейронних зв'язків у відділах мозку істотно падає. Тому наш мозок змушений працювати на знос, щоб зробити певні дії. В результаті – ми не можемо повноцінно вчитися, бути продуктивними на роботі, навіть у звичайних побутових справах - стаємо розсіяними і забудькуватими. Намагайтеся спати не менш 7-9 годин для підтримання нормальної функції мозку.

Ведіть активний спосіб життя

Фізична активність і регулярне сексуальне життя позитивно впливають на роботу мозку. Секс із коханою людиною сприяє виробленню так званих гормонів «щастя» – дофаміну і серотоніну. Подібний ефект мають і тренування. У цілому фізична активність і здорові інтимні стосунки покращують настрій і підвищують мозкову діяльність.

Тренуйте пам'ять і вчіться

Спробуйте згадати, що ви їли на сніданок тиждень тому? Напевно, не згадаєте. І тут справа не у віці. Сьогодні багато молодих людей 25-35 років, на відміну від старшого покоління, не можуть похвалитися відмінним знанням історичних дат чи простих хімічних формул, які вчили в школі. А сучасні школярі ледве запам'ятовують нову інформацію. Корінь проблеми криється в недостатньому тренуванні пам'яті та у надмірній кількості гаджетів, які замінюють нам мозок.

Втомлений чоловік за ноутбуком

Тому, щоб до 50 років не залишитися зовсім без пам'яті і запобігти серйозні мозкові захворювання, потрібно постійно тренувати свій мозок. Це можуть бути як рішення простих головоломок через додатки на смартфонах, так і навчання іноземним мовам, читання книг, розв'язування математичних задач тощо. Відмінний спосіб тренувати пам'ять та уяву – вивчення віршів за допомогою образного мислення.

Велику роль відіграє емоційний стан, в якому ви засвоюєте нову інформацію. Доведено, що яскрава подія, що сталася під час навчання, дає більший імпульс в головний мозок і в рази покращує процес запам'ятовування.

Відпочивайте

Про користь «нічогонероблення» зараз говорять всі. Щоб мозок якісно обробляв отримані дані, йому необхідно відпочивати. Для цього відмінно підійдуть медитації, коли ви повністю відключаєте мислення і занурюєтеся у відчуття. 5-15 хвилин на день достатньо для розслаблення нашого головного розумового м'яза.

Потужний вплив на мозок та інтелект чинять подорожі і пізнання чогось нового. Людина, яка не розвиває свій кругозір, ризикує мати проблеми з пам'яттю в похилому віці. Тому відкривайте для себе нові місця, нові таланти і здібності, знайомтеся з різними людьми. А також підкріплюйте свій мозок корисними натуральними добавками – тоді ви зможете ясно мислити і легко вирішувати різні життєві завдання до самої старості!