Вітамін D синтезується в нашому організмі під впливом сонячних променів і надходить в організм з їжею та відповідає за засвоєння кальцію й фосфору, але мало хто знає, що вітамін Д – це ціла група речовин. Головні складові нутрієнта – це холекальциферол і ергокальциферол. Перший ми отримуємо з сонцем, а другий – з їжею. Дефіцит вітаміну Д в дитинстві може привести до розвитку серйозних захворювань, а для чого він потрібен дорослим?

Вітамін Д у продуктах

З сонячними ваннами потрібно бути обережними – не всім показана активна засмага, і погода не завжди сприяє отриманню вітаміну з сонячними променями. Хоча цей варіант отримання вітаміну поки що фахівці вважають найкращим. Поповнити запас нутрієнта допоможуть продукти з вітаміном Д:

 1. Морська жирна риба – лосось, тунець, оселедець, сардини, печінка тріски. У 100 г тунця міститься 34% денної норми вітаміну, а в такій саме порції лосося – 66%. Рибні консерви не поступаються за вмістом нутрієнта свіжій рибі.
 2. Яєчні жовтки. Яйця не закриють денну норму, але приготування омлету або яєчні з додаванням інших інгредієнтів, багатих на вітамін d – корисне рішення.
 3. Гриби. Лісові гриби синтезують нутрієнт під впливом сонячного світла. Особливо багаті на ергокальциферол білі гриби, а гриби, вирощені штучно, майже не містять вітамін.
 4. Коров'яче молоко. Зміст нутрієнта у 250 мл молока може досягати 20% денної норми. Деякі виробники молочних продуктів спеціально збагачують їх вітаміном Д.
 5. Тофу. Норма вітаміну Д може поповнюватися й продуктами рослинного походження. Сир тофу – відмінне рішення для веганів. Як і виробники молока, ті, хто робить тофу, часто додатково збагачують його вітамінами та мінералами.

Вітамін Д для дорослих

Цей мікроелемент дуже важливий для жіночої репродуктивної системи, вітамін впливає на вироблення жіночих статевих гормонів і відповідає за нормальну вагу, красу шкіри та хороший стан волосся й нігтів.

Від вітаміну D залежить і чоловіче здоров'я – вироблення тестостерону, нормальна робота серця, правильний обмін речовин.

Міктонутрієнт впливає на засвоєння організмом життєво важливих мінералів – кальцію та фосфору. Дефіцит вітаміну Д з віком може призвести до остеопорозу і підвищує ризик переломів.

Вплив нутрієнта на ряд життєво важливих процесів:

 • зміцнює імунітет;
 • бере участь в роботі щитовидної залози;
 • відповідає за згортання крові;
 • бере участь у відновленні клітин і нервових волокон;
 • надає онкопротекторну дію;
 • регулює артеріальний тиск.

Добова норма вітаміну Д для дорослої людини становить 800-1000 МО, для жінок в період менопаузи – 1000-1500. Гранично допустима доза для дорослих – 10 000 МО.

Передозування вітаміну Д може привести до негативних наслідків:

 • слабкість, швидка стомлюваність;
 • поганий апетит, нудота;
 • розлади стулу;
 • болісні відчуття в суглобах і м'язах;
 • сильний головний біль;
 • підвищений артеріальний тиск.

Прокукти, які містять вітамін Д

Ознаки дефіциту вітаміну D

Як зрозуміти, що організму не вистачає вітаміну Д? Важкі форми браку «сонячного» мікроелемента – остеопороз у дорослих і рахіт, зміна форми хребта і затримка росту у дітей. Якщо ситуація не розвинулася в критичну форму, людина відчуває такі симптоми:

 • поганий апетит;
 • проблеми зі сном, безсоння або переривчастий неглибокий сон;
 • відчуття печіння в роті та в горлі;
 • різка втрата ваги без зміни раціону, без скорочень порцій та калоражу страв;
 • зниження гостроти зору.

Брак корисного мікроелемента підвищує вразливість організму до вірусних та інфекційних захворювань, уповільнює процес одужання та провокує розвиток ускладнень.

Як вживати вітамін Д?

Вітамін накопичується в організмі, тому його не обов'язково вживати щодня – можна пити курсами.

Важливо пам'ятати, що нутрієнт допомагає засвоюватися кальцію, фосфору, магнію та відмінно поєднується з Омега-3 жирними кислотами й вітаміном К2. Водночас вітамін несумісний з рядом препаратів від туберкульозу, з деякими сечогінними та снодійними.

Протипоказанням до застосування вітаміну можуть бути:

 • атеросклероз;
 • серцева недостатність та ураження серця;
 • ниркова недостатність, хронічні хвороби нирок і печінки;
 • активна форма туберкульозу легень;
 • підвищений вміст кальцію та фосфатів в крові;
 • виразка шлунку.

Тому перед початком курсу обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем і виключіть протипоказання та побічні ефекти.

Дієтична добавка Цинк Д3 баланс від Амріта

Вітамін Д в натуральних комплексах Амріта

«Сонячний» нутрієнт здатний помітно поліпшити самопочуття людини, якій не вистачає корисних речовин, а також прискорити відновлення після перенесених захворювань і зміцнити захисні сили організму.

Спеціально для профілактики вірусних захворювань, а також для зміцнення шкіри волосся та нігтів фахівці Амріта створили вітамінно-мінеральний комплекс «Цинк D3 Баланс» з вітамінами Д, С, Е і кверцетином.

«Цинк D3 Баланс» створений на основі цинку в піколінатній, легкозасвоюваній, формі. Він допоможе легше перенести хворобу, якщо зараження все-таки не вдалося уникнути, та знизить ризик ускладнень. Крім того, цинк надає антиейдж ефект, стимулює синтез колагену, покращує рухливість суглобів, знижує ризик травматизму.

Біологічно активний комплекс містить вітамін D3 в найприроднішій формі – холекальциферол, активність якого на 25 відсотків вище, ніж у вітаміну D3.

Дієтична добавка збагачена екстрактом ацероли – одним з найпотужніших натуральних джерел вітаміну С і зарекомендували себе антиоксидантом.

Купуйте натуральний комплекс «Цинк D3 Баланс» від Амріта з вітаміном D! Будьте впевнені, що навіть в найпохмуріший день ваше здоров'я та здоров'я близьких вам людей під надійним захистом! Замовити біологічно-активну добавку ви можете на нашому сайті.

За матеріалами:
http://www.mif-ua.com/
https://moz.gov.ua/
https://life.liga.net/