Серцево-судинні захворювання вважаються однією з найбільш глобальних проблем людства, і в останні роки все частіше діагностуються у молодих людей. Часті стреси, шкідливі звички, ожиріння, а також малорухливий спосіб життя, є основними причинами проблем із серцем. Як же зберегти здоров'я головного «двигуна» нашого організму?

Користь для серця: здорове харчування

Незважаючи на те, що сучасній людині складно уникнути стресів, порушень режиму харчування і сну, все ж виробити корисні звички для здоров'я не так вже й складно. У першу чергу лікарі радять стежити за харчуванням. Вживання риби, морепродуктів, цільнозернових каш, овочів і фруктів зміцнює судини і серце. Вітаміни, риб'ячий жир і натуральні дієтичні добавки також дуже корисні для серцево-судинної системи.

Важливо в міру вживати сіль і цукор, копчені й жирні страви. Ці продукти негативно впливають на стан судин, звужуючи і закупорюючи їх. Для серця дуже корисно регулярно вживати сухофрукти, особливо – родзинки і курагу. Вони збагачені калієм, магнієм, вітаміном С і залізом, які нормалізують серцевий ритм, знижують артеріальний тиск, зміцнюють стінки судин і підвищують гемоглобін.

Лікар загальної практики сімейної медицини, Wellness-консультант AmritaLAB з питань здорового способу життя Ольга Сарана:

«Обмежте вживання солі до 5 г/добу. Соліть уже готові страви, щоб мати можливість контролювати кількість солі. Уникайте вживання продуктів із «прихованою сіллю»: готові ковбасні вироби, консерви і т.д. Дослідження вчених показали, що, якщо обмежити вживання солі, ризик інфаркту міокарда та інших серцевих захворювань може знизитися на 25%. Для хорошої роботи серця корисно вживати продукти, що містять калій і магній (курага, родзинки, гарбуз, кабачок, гречка). Обмежте вживання цукру та виробів із білого борошна: надмірне вживання вуглеводів сприяє розвитку зайвої ваги, робить судини крихкими, знижує їх еластичність, підвищує ризик формування атеросклерозу.»

Стетоскоп і продукти, що містять калій і магній

Стежимо за вагою й тиском

Зайва вага і високий тиск – це серйозні фактори ризику для роботи серця. Організм змушений «обслуговувати» кожен зайвий кілограм, таким чином, серцево-судинна система працює з великим навантаженням. Якщо у вас уже є гіпертонія, холестерин або атеросклероз, то за тиском потрібно стежити постійно. Регулярний контроль рівня артеріального тиску допоможе вам контролювати і роботу вашого серця.

Лікар загальної практики сімейної медицини, Wellness-консультант AmritaLAB з питань здорового способу життя Ольга Сарана:

«Регулярно, не рідше 1 разу на рік відвідуйте свого сімейного лікаря, контролюйте рівень артеріального тиску (підтримуйте рівень, що не перевищує 140/90 мм рт. ст.). Своєчасно проходьте лабораторну та інструментальну діагностику серцево-судинної системи (ліпідний профіль крові, рівень глюкози крові, ЕКГ серця і т.д.). Даний комплекс профілактичних заходів допоможе виявити і скоригувати проблеми на ранніх етапах їх формування.

Новий, абсолютно унікальний онлайн сервіс AmritaLab сприяє не лише комплексній профілактиці, але й ефективній корекції багатьох захворювань, у тому числі і патології серцево-судинної системи. Лікар, Wellness-консультант, здійснює експертний комплексний моніторинг стану здоров'я, формує персональну оздоровчу wellness-програму і рекомендації по харчуванню та здоровому способу життя. Забезпечує повний супровід протягом усього оздоровчого курсу. Саме такий фундаментальний підхід є запорукою успіху в боротьбі з існуючими та можливими хворобами. Це дозволяє поліпшити якість життя, отримавши стійкий оздоровчий результат.»

Для оздоровлення серцево-судинної системи при підвищеному тиску торгова марка Amrita рекомендує дієтичну добавку «Кардіо-гіперстан». Рослинний комплекс, збагачений плодами глоду, чорноплідної горобини, трави пустирника і вітаміну С, покращує кровообіг і постачання серцевого м'яза киснем, зміцнює судини, знижує тиск і забезпечує профілактику утворення тромбів.

Вороги здорового серця: алкоголь і паління

Паління особливо небезпечне для наших судин і може викликати артеріальну гіпертензію й атеросклероз, а це пряма загроза стабільній роботі серця. Відмовитися від цієї звички складно, але чим раніше ви звільнитеся від неї, тим швидше відновите своє здоров'я. Не випадково в деяких країнах світу вже починають вводити не вікові обмеження, а повну заборону паління.

Алкоголь і здорове серце ніколи не будуть супутниками. Хоча вживання спиртних напоїв не є таким критичним, як паління. Все ж зловживання алкоголем украй негативно впливає на роботу серцевого м'яза. При цьому один келих червоного сухого вина двічі на тиждень – це хороша профілактика серцево-судинних захворювань.

Дівчина на сонячній пробіжці

Будьте обережними з кавою

Із кавою схожа ситуация, як і з алкоголем – горнятко кави кілька разів на тиждень не зашкодить серцю. А щоденне вживання трьох і більше чашок кави напружує серцевий м'яз навіть здорової людини. Тому, якщо ви цінуєте своє життя і здоров'я, пийте менше кави або ж вживайте напої без кофеїну.

Активне життя: перемагаємо стреси

Легкі кардіонавантаження, швидке ходіння, біг та гімнастика - це найкраща профілактика серцево-судинних захворювань. Фізична активність зміцнює серцевий м'яз і судини, покращує кровообіг, активізує вироблення серотоніну – «гормону щастя». Регулярні, але дозовані фізичні навантаження нададуть вам витривалості на довгі роки, а вашому серцю – чудову профілактику. До того ж спорт допомагає єфективно долати стреси і депресію, покращує настрій.

Зміцнити судини і поліпшити роботу серцевого м'яза допоможе рослинна дієтична добавка «Кардіовіт» від торгової марки Amrita. Продукт містить квітковий пилок, цінні екстракти глоду і шипшини, які сприяють зміцненню судин і покращенню складу крові.

Обіймаємося та висловлюємо емоції!

Крім активного способу життя і корисних звичок у харчуванні, здоров'ю серця сприяють обійми, сміх і вираження емоцій! І це не жарт, а науковий факт. Учені вже довели, що обійми і сміх нормалізують серцевий ритм і кров'яний тиск, а вираження емоцій є чудовою профілактикою серцево-судинних захворювань. Дорогі читачі, бережіть своє серце і будьте активні та здорові довгі роки!