Наше серце не просто орган, який качає кров – це дивовижне чудо, яке б'ється в грудях, відміряючи найкращі миті нашого життя. Чудо, яке вміє ніжно тремтіти, солодко завмирати, голосно стукати й радіти, коли ви щасливі або закохані. Але сучасне життя повне стресів: серце може розколюватися від горя, обливатися кров'ю від образи, клекотати від гніву, співчувати та хворіти. Наші почуття й емоції дуже тісно пов'язані з фізіологічними процесами, що відбуваються в організмі. Коли серце «холодне як лід» або «палає від кохання» в середині нас відбуваються реальні фізичні процеси, які викликають такі відчуття.

Що старшими ми стаємо, то більше цінуємо здоров'я і все більше про нього дбаємо. Кожна сучасна людина, що має інстинкт самозбереження, розуміє – зберегти здоров'я легше і дешевше, ніж боротися з хворобами. Не варто чекати критичної точки цього розуміння, давайте прямо зараз займаємося профілактикою серцево-судинних захворювань. Саме в цьому випадку вираз «що раніше, то краще» справедливий як ніколи. Все просто: беремо себе в руки та щодня робимо кілька кроків до здорового і молодого серця.

Захищаємо своє серце від хвилювань і депресій

Найнебезпечніший стан для серцево-судинної системи запускає стрес, якого в сучасному житті стало занадто багато. Організм реагує за принципом «бий або біжи». Сьогодні стрес розриває нас зсередини. І ось вже рівень адреналіну в крові зашкалює, що веде до спазму судин і порушення ліпідного обміну, а значить до підвищення рівня холестерину в крові. Тому, потрапивши в стресову ситуацію, за першої можливості встаньте з дивану, або де ви там присіли, і рухайтеся: йдіть, біжіть, присідайте, стрибайте. Робіть що завгодно, але закінчіть цей цикл. Ви ж пам'ятаєте про «бий або біжи»?

Не поспішайте пити заспокійливе, коли розхвилювалися. Адже вживання медичних препаратів без поради лікаря може бути небезпечним, в першу чергу через їх побічну дію та системний вплив на організм.

Дівчина робить глибокий вдих за ноутбуком

Натуральна добавка від Amrita «Антистресовий» допоможе уникнути згубного впливу стресу на організм. Екстракти рослин, що входять до складу, знижують нервову напругу і забезпечують здоровий сон. Водночас вони не відключають емоції і не викликають сонливість протягом дня. З «Антистресовий» ви зможете вести себе спокійно й обдумано, не реагуючи на зовнішні подразники.

А потім, вже заспокоївшись, обов'язково навчіться медитувати, більше гуляйте, ходіть на масаж або йогу. Та й просто хоч іноді відпочивайте, не забуваючи про повноцінний, міцний і здоровий сон.

Спортивна усвідомленість важлива в «сердечних справах»

Чому в цих рекомендаціях немає занять спортом? Тому що при раптових переходах від відпочинку до фізичного навантаження необхідно бути особливо уважним. Спорт – це чудово! Бажаючи зробити як найкраще, ми бездумно приступаємо до тренування, не завжди розуміючи, як воно впливає на серцево-судинну систему. В принципі, будь-який інтенсивний рух – це кардіотренування: плавання, біг, ходьба, велосипед, тренажер, рухливі ігри. І якщо ми відразу ж «без розкачки» починаємо активно тренуватися, то перенавантажуємо серце, завдаючи йому шкоди. Якщо вранці після тренування ви відчуваєте, як б'ється ваше серце, значить пульс перевищує 90 ударів на хвилину. Це означає, що напередодні ви перетренувалися. Нормалізуйте свій стан: глибоко подихайте, зробіть ковток води, розслабтеся. І наступного разу в залі виберіть більш легкий режим тренування.

Попереджений - значить озброєний

У турботі про серце дуже важливий комплексний підхід. Ви повинні одночасно впливати на групу факторів. «Амріта» пропонує цілий ряд фітопродуктів, які можна і потрібно використовувати для профілактики захворювань серцево-судинної системи.

Омега 3 формула, Селен Баланс, Антистресовий від Амріта

Наприклад, «Селен Баланс». Селен – це мікроелемент, який бере участь у функціонуванні всього організму та особливо корисний для серця і судин. Біодобавка «Селен Баланс» сприяє запобіганню ряду небезпечних захворювань, адже зменшує ризик утворення кров'яних згустків в артеріях, які наповнюють кров'ю серце і мозок.

Останнім часом всі говорять про риб'ячий жир. Та не дарма, адже омега-3 жирні кислоти неймовірно корисні для серця і судин. Вони «очищають» стінки судин, запобігаючи утворенню холестеринових бляшок, сприяють відновленню еластичності судин. А ще покращують в'язкість крові та нормалізують артеріальний тиск. «Омега 3 Формула» від Amrita містить добову норму поліненасичених жирних кислот в легкозасвоюваній організмом формі.

Рекомендуємо ці продукти тим, кому інтенсивний ритм життя не дає змоги вчасно і повноцінно відпочивати та регулярно вживати здорову їжу. Адже ці фітопродукти – справжні помічники серцю.

Тому бережіть серце для ніжності, любові та для того, щоб вистачило сил ділитися теплом свого серця з тими, хто поруч.