Ми з дитинства чуємо, що залізо важливо для здоров'я, тому потрібно їсти яблука та іноді радувати себе гематогенкой. Чи правда залізо так необхідно? До чого призводить дефіцит цього елементу і чому дійсно важливо поповнювати його запаси в організмі?

Для чого потрібно залізо

Велика частина заліза, що знаходиться в організмі, – майже 70% – це гемовое залізо, яке входить до складу гемоглобіну. Гемоглобін своєю чергою входить до складу еритроцитів – червоних кров'яних тілець, які доставляють кисень від легень до інших органів і тканин, а також повертають вуглекислий газ назад в легені.

Низький рівень гемоглобіну може бути ознакою анемії, неповноцінного харчування або результатом виснажливих дієт. Показник гемоглобіну істотно вище норми? Це може бути пов'язано з нестачею рідини в організмі. Зневоднення саме собою шкідливе для організму, а надлишок гемоглобіну може привести виникнення тромбів.

Решта заліза – 30%, які не входять до гемоглобіну, також дуже важливі: це залізо впливає на синтез організмом енергії, на розумовий розвиток в дитинстві, на обмін речовин і імунітет.

Таким чином від заліза безпосередньо залежить, скільки кисню отримають наші життєво важливі органи, наскільки добре буде виглядати наша шкіра, будемо ми енергійними або хронічно втомленими.

Вкрай важливим є те, що людський організм не синтезує залізо і може отримати його тільки з продуктами або вітамінно-мінеральними комплексами.

Чим небезпечний залізодефіцит

Тривалий брак заліза в організмі може привести до анемії – браку гемоглобіну в крові. Анемія проявляється відчуттям слабкості, втоми, постійної сонливості, блідістю шкіри.

Нестача заліза негативно впливає в тому числі на зовнішність: блідий нездоровий колір обличчя, ослаблене і тьмяне волосся, нігті, які часто ламаються та шаруються. Один із симптомів залізодефіциту – так звані «заїди» (незагойні тріщини в куточках рота), а також схильність шкіри до тріщин на інших ділянках тіла, найчастіше на ступнях і пальцях рук.

З дефіцитом заліза зникає апетит і можуть виникнути дивні смакові відчуття – наприклад, бажання погризти крейду або пожувати папір. Дуже типові симптоми нестачі заліза – задишка і запаморочення, так проявляється нестача кисню.

Люди, які страждають на залізодефіцит, схильніші до частих застуд і уразливіші перед різними інфекційними та вірусними захворюваннями. Ослаблений імунітет просто не може протистояти загрозам.

Якщо ви виявили у себе один або кілька симптомів нестачі заліза, не варто дивуватися: за даними ВООЗ близько 60% людей на планеті страждають на залізодефіцит різного ступеня.

Тарілка з морепродуктами

В яких продуктах міститься залізо

Навіть якщо у вас діагностований брак заліза, не варто засмучуватися. Збалансований раціон допоможе повернути енергію, активність і сяючий колір обличчя.

Продукти, багаті залізом:

  1. Морепродукти, особливо устриці та мідії.
  2. Печінка і м'ясо.
  3. Квасоля, боби, горох, нут. Зверніть увагу, що в бобових міститься речовина, яка погіршує засвоєння заліза організмом. Тому перед приготуванням страв з бобів і квасолі, слід замочити їх на кілька годин у теплій воді.
  4. Шпинат, але не в чистому виді, а варений або тушкований з додаванням рослинної олії.
  5. Соєвий сир тофу – відмінний варіант для вегетаріанців.
  6. Смородина, шовковиця, бузина.
  7. Темний шоколад, в складі якого не менше 70% какао-бобів.

Варто пам'ятати, що залізо в харчових продуктах – важливий елемент, однак закрити добову норму цього мінералу тільки їжею навряд чи вийде. Тому проконсультуйтеся з лікарем і додайте у свій раціон якісний вітамінно-мінеральний комплекс.

Навіщо залізо жінкам

Жінки більше за чоловіків схильні до ризику залізодефіциту та анемії. За даними ВООЗ близько 20% жінок дітородного віку страждають анемією. Причина тому – жіноча фізіологія. Щомісяця під час менструації організм втрачає в середньому 15-30 мг заліза, тривалі або рясні місячні призводять до великих втрат, а головний жіночий гормон естроген погіршує засвоюваність цього мінералу.

Під час вагітності потреба жінки у вітамінах і мінералах, в тому числі залізі, зростає у 2 рази. Недолік цього мінералу може привести до погіршення самопочуття майбутньої мами, до недостатньої ваги малюка і зниження розумового потенціалу дитини.

Від заліза безпосередньо залежить наша зовнішність – краса і молодість шкіри, блиск і еластичність волосся, здоровий колір і міцність нігтів.

Феррум Баланс від Амріта

У заповненні організму залізом за допомогою БАДів і вітамінно-мінеральних комплексів потрібно бути обережною – його надлишок збільшує ризик розвитку захворювань серця, а з віком може навіть призвести до хвороби Альцгеймера. Тому важливо знати:

  • жінкам від 19 до 50 років щодня потрібно споживати 18 мг заліза;
  • вагітним – 27 мг;
  • після 51 року потрібно споживати 8 мг заліза на день.

Норми споживання заліза для чоловіків приблизно на третину нижче.

Спеціально для боротьби з залізодефіцитом, для вашого здоров'я, краси, активності та енергійності експерти Amrita розробили сучасне, збалансоване і потужне джерело заліза – дієтичну добавку «Феррум Баланс». Вона містить фолієву кислоту і вітамін С, які допомагають засвоєнню заліза. А також має зручну в застосуванні форму: 1 капсула на 1 день.

Купуйте натуральну дієтичну добавку «Феррум Баланс» від Amrita і будьте здорові!