Фізіологія шлунково-кишкової системи людини повністю залежить від харчування та емоційного стану. В сучасних умовах життя наша травна система страждає від перекусів, споживання некорисної їжі та напоїв, переїдань, стресу тощо. Тому виникає необхідність підтримки травної системи речовинами для відновлення та налагодження її роботи. Однією з таких речовин є бетаїн.

Користь бетаїну для організму

Бетаїн – це похідна амінокислоти гліцин, що відіграє важливу роль у процесах проміжного метаболізму, реакціях перетворення гомоцистеїну на метіонін та метилювання ДНК. Бетаїн у поєднанні із соляною кислотою утворює одну з форм Бетаїну гідрохлорид (HCL). При недостатній секреції шлунком соляної кислоти (а за даними досліджень ця проблема спостерігається у близько 40% людей старше 40 років), Бетаїну гідрохлорид безпечно доставляє додаткову соляну кислоту не змінюючи кислотність шлунку. Також бетаїн необхідний для підтримки багатьох функцій організму, а саме:

 1. Покращення травлення.
  Бетаїн стимулює вироблення шлункової кислоти, за допомогою якої шлунок нормально функціонує при розщепленні їжі та засвоєнні поживних речовин.
 2. Підтримка здоров'я печінки.
  Бетаїн захищає печінку від пошкоджень, спричинених алкоголем, токсинами та іншими шкідливими речовинами, зменшує запалення печінки та покращує її функцію.
 3. Зниження рівня холестерину.
  Речовина знижує рівень поганого холестерину та підвищує рівень хорошого, що знижує ризик розвитку атеросклерозу, закупорки артерій, які негативно впливають на серцево-судинну систему організму.
 4. Збільшення м'язової маси.
  Бетаїн стимулює вироблення креатину, речовини, яка допомагає м'язам відновлюватися після тренувань та заняттям спортом. Речовина збільшує м'язову силу та витривалість.
 5. Покращення когнітивних функцій.
  Амінокислота збільшує приплив крові до мозку, що покращує роботу мозку, пам'ять, увагу та концентрацію. Речовина захищає мозок від пошкоджень, спричинених віком або нейродегенеративними захворюваннями.
 6. Зміцнення імунітету.
  Речовина стимулює вироблення імунних клітин та допомагає організму боротися з інфекціями.
 7. Покращення стану шкіри.
  Бетаїн широко використовується у засобах для догляду за шкірою, оскільки він зволожує шкіру, зменшує зморшки та тонкі лінії, а також покращує еластичність шкіри.

В яких продуктах міститься бетаїн

Бетаїн міститься в багатьох продуктах харчування. Найкращі джерела бетаїну це:

 • буряк – одна чашка соку вареного буряка містить близько 1,5 грама бетаїну;
 • яйця – один варений жовток містить близько 0,3 грама бетаїну;
 • кіноа – чашка вареної кіноа містить близько 0,5 грама бетаїну;
 • броколі – одна порція вареного броколі містить близько 0,4 грама бетаїну;
 • м'ясо:  яловичина, свинина та птиця, є хорошими джерелами бетаїну. 100 грамів вареної яловичини містять близько 0,4 грама бетаїну;
 • риба та молюски – 100 грамів лосося містять близько 0,5 грама бетаїну.

Але продуктами не задовольнити потреби організму у необхідній кількості бетаїну, тому лікарі рекомендують різноманітні дієтичні добавки з вмістом бетаїну.

Ознаки дефіциту бетаїну

Ознаки дефіциту бетаїну проявляються у певних симптомах, помітивши які, варто звернути увагу, а не проігнорувати:

 • здуття живота, біль у шлунку, розлад процесів травлення;
 • постійна втома та м’язова слабкість;
 • відчуття печії;
 • часті інтоксикації організму при нормальному харчуванні;
 • позіхання без причини, нестача кисню.

Якщо спостерігаються симптоми дефіциту бетаїну, необхідна делікатна дієта та консультація з лікарем.

Гастроактив бетаїн від Амріта

«Гастроактив + бетаїн» для покращення травних процесів

Експертами Amrita було розроблено фітопродукт «Гастроактив + бетаїн» - ефективний комплекс екстрактів лікарських рослин і бетаїну гідрохлориду, що покращує процес травлення та вироблення шлункового соку у людей, зі зниженою секрецією. Фітопродукт покращує роботу підшлункової залози, яка виробляє ферменти для розщеплення поживних речовин, таких як білки, жири та вуглеводи. Дієтична добавка містить екстракт трави золототисячника, який стимулює секрецію залоз шлунково-кишкового тракту, підвищує жовчовиділення, посилює перистальтику кишківника. Екстракти квітів ромашки та листя подорожника надають спазмолітичну, болезаспокійливу, протизапальну, антисептичну дії та застосовують при недостатній кислотності. Продукт допомагає полегшити такі симптоми, як гастрит, виразка шлунка, симптоми розладу травлення, порушення моторики жовчних шляхів, холецистит та харчовий дисбаланс.

Підтримайте шлунково-кишкову систему організму дієвим комплексом «Гастроактив + бетаїн».