Чи знаєте ви, що таке есенціальні харчові речовини? Все просто – це речовини, що необхідні людині для нормального, здорового, функціонування органів і систем, але не виробляються організмом. Речовини, які ми можемо отримати тільки з їжею або дієтичними добавками. Однією з таких речовин є L-лізин (L-lysine) – незамінна амінокислота.

Що таке лізин, яким він буває та де міститься?

Лізинів в природі існує два: L-лізин і D-лізин. Для людини цінний тільки перший. У синтезі антитіл для імунітету, у формуванні м'язової маси, в перенесенні жирів в клітини тканин для синтезу енергії бере участь саме L-Лізин. Таблетки, розчин-есцинат або натуральні джерела амінокислоти – що обрати? Дізнаємося далі.

L-лізину есцинат – універсальний протинабряковий, протизапальний та знеболювальний препарат, що випускається в рідкій формі. Він застосовується для лікування травм і під час посттравматичної адаптації для відновлення м'язів, відновлює здоровий кровообіг і запобігає набрякам, в тому числі спинного мозку. Здорова людина в цій формі лізину не потребує.

L-лізин – таблетки та капсули. Дієтичні комплекси з цим мікронутірєнтом можуть містити не тільки амінокислоту, а й допоміжні корисні речовини – вітаміни та мінерали. Ця форма допоможе вам підтримати здоров'я, поліпшити працездатність та ефективність тренувань, позитивні відгуки спортсменів – додаткове тому підтвердження. Застосування добавки необхідно узгодити з сімейним лікарем.

Морепродукти на блюді

Ви можете збагатити свій раціон харчовими продуктами, в складі яких досить L-лізину. Це: м'ясо птахів – курка, індичка; яловичина і баранина; морепродукти та морська риба; молочні продукти – молоко, сири, йогурти; бобові, картопля і горіхи. Але пам'ятайте, що закрити дефіцит корисних речовин тільки їжею часто буває складно, особливо якщо ви вегетаріанець або маєте медичні обмеження в дієті.

L-лізин: для чого він організму та в чому його користь

 1. Підвищує засвоюваність кальцію. Відповідно, ваші кістки стають міцнішими, знижується ризик розвитку остеопорозу.
 2. Підвищує фізичну працездатність. Амінокислоти – будівельний матеріал для білків, а білки допомагають росту і відновленню м'язів. У поєднанні з іншими амінокислотами лізин активізує спалювання жирів і прискорює формування м'язів, що особливо корисно для спортсменів.
 3. Посилює імунітет і надає антибактеріальний ефект. Доведено і підтверджено відгуками, що L-лізин допомагає в профілактиці та в боротьбі з вірусними та інфекційними захворюваннями.
 4. Допомагає вилікуватися від герпесу і лишаю завдяки своєму антибактеріальному ефекту. Також ризик виникнення повторного герпесу знижується шляхом посилення імунної функції.

Обличчя красивої дівчини

 1. Покращує синтез колагену і протистоїть його надмірному виведенню з організму. Завдяки цій властивості поліпшується стан шкіри, волосся та нігтів.
 2. Допомагає швидше відновитися після травм і переломів. Колаген і кальцій – вкрай важливі елементи для кісток, хрящів і суглобів. Лікарі радять вживати лізин всім, хто хоче скоротити термін одужання.
 3. Бореться зі стресом, заспокоює. Речовина допомагає роботі мозку і підтримує короткочасну пам'ять, при регулярному вживанні амінокислоти поліпшується концентрація уваги, підвищується загальна енергія організму.

Симптоми дефіциту L-лізину

Як зрозуміти, що лізину не вистачає? Наступні ознаки можуть свідчити про те, що споживання амінокислоти потрібно збільшити:

 • втрата апетиту;
 • надмірна, помітна, втрата волосся;
 • погіршення концентрації уваги та пам'яті;
 • постійна слабкість та втома;
 • часті перепади настрою;
 • анемія, запаморочення;
 • часта нудота;
 • розлади репродуктивної сфери.

Кожен з цих симптомів може бути ознакою не тільки браку корисних речовин в організмі, а й серйозних захворювань. Тому, виявивши у себе одну або кілька ознак, обов'язково зверніться до лікаря.

L-лізин

L-Lysine: як вживати дієтичну добавку

Для вживання L-лізину есцинату необхідні показання та призначення лікаря, тому цю форму вживання ми розглядати не будемо. Зупинимося детальніше на дієтичних харчових добавках.

Організм дорослої людини в середньому потребує 23 мг лізину на 1 кілограм ваги в добу – це приблизно 1-3 грами. Потреба дітей – більше, це пов'язано з активним ростом і необхідністю отримувати більше будівельного матеріалу для білків. Так дітям потрібно отримувати амінокислоту з розрахунку 170 мг на 1 кілограм ваги.

Різні виробники дають різне дозування амінокислоти у своїх продуктах, тому перед застосуванням обов'язково читайте інструкцію.

Дієтичну добавку L-Лізин від Amrita вживайте так: 1-2 таблетки 2-3 рази на день під час прийому їжі, курс вживання – один місяць. За необхідності, після перерви у 2-3 місяці, повторіть курс.

Побічні дії L-лізину

Якщо вживати добавку відповідно до інструкції або рекомендації доктора, побічних ефектів бути не повинно, вона добре засвоюється організмом. Однак при перевищенні дози та відхиленні від показань можливі реакції з боку центральної нервової та травної систем.

Багаторазове перевищення норми вживання може викликати: головний біль, запаморочення та тремор, нудоту, рідко – блювання та діарею.

Не можна виключати індивідуальну непереносність препаратів з цією амінокислотою, тому вживання радять починати з невеликих доз і перед початком вживання комплексу проконсультуватися з лікарем.

Купити дієтичну добавку L-Лізин від Amrita за доступною ціною ви можете на нашому сайті. Купуйте L-Лізин від Amrita, будьте здорові та енергійні щодня й в будь-якому віці!