Фізична форма і здоров'я людини сьогодні стали трендом. Всі вже розуміють – здоров’я залежить від того, що їмо і чим дихаємо. А от турбота про ментальне здоров'я чомусь не стоїть так гостро. Погодьтеся, «інтелектуальна їжа» – якість, кількість і форма подачі інформації, її чистота і швидкість споживання – мало кого з нас турбує. Серіальні «запої», перекуси оновленням стрічки, перенасичення новинами і, звичайно, all inlusive від соцмереж.

Дивімося правді в очі: ми поступово та непомітно отримали залежність від гаджетів. Ми не помічаємо цю залежність, а вона вже перетворилася в гумку, один кінець якої прикріплений до гаджету, а інший до нашого мозку. І чим різкіше й далі ми вимушено віддаляємося, тим з більшою швидкістю повертаємося.

Гаджет змінив не тільки нас, а й характер соціальних відносин. Скоро вже навіть гормон окситоцин буде вироблятися не з реальних обіймашок, а від віртуальних «погладжувань» у вигляді лайків і позитивних коментарів.

Ми ні в якому разі не закликаємо вас негайно позбутися «злісних» гаджетів. Ми закликаємо розумно використовувати сучасні винаходи людства та контролювати, як віртуальне життя впливає на реальне здоров'я. А допоможуть вам у цьому кілька простих, але важливих порад.

Реальне життя – поза мережею

Просто прислухайтеся до себе і коли відчуєте інформаційне передозування, зведіть контакт з гаджетами до мінімуму.

Проведіть експеримент: впродовж вихідних не використовуйте інтернет, не запускайте улюблені програми та не заглядайте в стрічку соцмереж. І навіть нічого не фотографуйте на телефон! І побачите, що небо виявиться особливо красивим, власний образ на подив стильним, люди навколо набагато цікавіші віртуальних, а зустрічний дворовий кіт дуже навіть фотогенічний.

Відмовитися від гаджетів більшості з нас важко не тільки психологічно, але ще й через м'язову пам'ять і рефлекторний рух рук, що тягнуться за гаджетами. Думати й аналізувати складно, читати довше 15 хвилин – нереально. Якщо помітили у себе ці симптоми, значить, цифрова залежність вже набута.

Гаджети – не тільки помічники, а й шкідники

Вчені підрахували, що сучасна людина в середньому використовує гаджети 6 годин на день. Досліджуючи вплив гаджетів на мозок, вчені встановили, що вони руйнують цілісність «білої речовини» мозку. А це в свою чергу знижує розумові здібності. І особливо згубний цей процес для дітей.

Втома, напруга, тривога – ці неприємні почуття після дня зі смартфоном в руках знайомі багатьом. Не дивно, що в сучасних реаліях наша нервова система іноді просто кричить SOS.

Чи варто говорити про те, як страждає зір? Ми перегортаємо стрічку і пишемо повідомлення в темряві, на ходу, коли екран трясеться перед очима, або взагалі під час прийому їжі. А потім не можемо розгледіти, що знаходиться в декількох метрах від нас. Все через надмірне напруження очей, пов'язане з постійною роботою і розвагами за комп'ютером та телефоном.

Гаджети впливають не тільки на здоров'я, але навіть на нашу красу – вони прискорюють процеси старіння шкіри. Блакитне світло екрану пошкоджує ДНК клітин, що призводить до передчасного старіння шкіри, пігментацію та її підвищеної чутливості. А постійний скролінг на смартфоні і незручна поза перед монітором призводять до утворення на шиї зморшок.

Що ж робити?

Щоб мінімізувати шкідливий вплив гаджетів на здоров'я, скористайтеся цими порадами:

  • скоротіть час користування смартфону максимум до 2 годин в день;
  • робіть невеликі перерви під час робочого дня. Через кожні 50 хвилин роботи за комп'ютером пройдіться 10 хвилин, зробіть руханку, поспілкуйтеся з колегами. Подивіться у вікно кілька хвилин, щоб ваші очі відпочили від екрана;
  • введіть для себе правило – перевіряти соцмережі не частіше 3-х разів на день в певний час. Для цього відключіть повідомлення соцмереж на телефоні. В інший час вони не повинні вас турбувати. Це ж правило введіть для месенджерів, не пов'язаних з роботою;
  • встановіть день без гаджетів, наприклад, неділя;
  • і просто перестаньте прокрастинувати за допомогою скролінгу в смартфоні ;)

Щоб запобігти згубній дії гаджетів на здоров'я, рекомендуємо допомогти своєму організму ззовні.

Омега 3 формула та Смарт Баланс від Амріта

Натуральні продукти, створені експертами Amrita, запускають природні механізми відновлення організму, який страждає від передозування гаджетами.

Вітамінний комплекс «Смарт Баланс» відмінно відновлює і покращує розумову працездатність. Сприяє саме тій протидії стресу, емоційній рівновазі, яких нам всім так не вистачає. Зі «Смарт Баланс» нервова система і головний мозок отримують ті мікроелементи, без яких неможливо бадьоро вставати вранці і швидко вирішувати завдання на роботі або в інституті.

Легкозасвоювана форма риб'ячого жиру в «Омега 3 формула»
неймовірно корисна не тільки для серця і шкіри, але і для нашого мозку. Адже бере участь в процесі передачі нервових імпульсів, покращує пам'ять і увагу, захищає від хвороб нервової системи. А також уповільнює процеси старіння клітин і покращує стан шкіри.

Натуральна добавка для зору «Оковіт» допоможе зменшити втому очей при тривалих зорових навантаженнях під час роботи за комп'ютером або смартфоном.

Amrita підтверджує: «Світ не руйнується, якщо ми не доступні онлайн». Але обов'язково попередьте рідних, що у вас все гаразд. Ви не потрапили в секту і вас не викрали інопланетяни. Просто ви разом з Amrita рятуєтеся від цифрової залежності.