Чоловіки, як правило, не хочуть показувати свої слабкості й, відповідно, не завжди ретельно дбають про своє здоров'я. Але є досить делікатний бік чоловічого здоров'я, про який потрібно дбати та знати, що робити у разі виникнення проблем з простатою.

Що таке простата?

Простата – це частина чоловічої репродуктивної системи, яка знаходиться під сечовим міхуром і оточує частину сечової трубки. Передміхурова залоза виробляє рідину, яка додається до сперми під час еякуляції. Ця рідина містить різні речовини, які допомагають зберегти й захистити сперму.

Простата відіграє важливу роль у процесі сечовипускання в чоловіків. Вона розташована навколо початку сечового міхура і частково оточує сечовипускальний канал, який проходить через неї. Коли сеча виходить із сечового міхура, вона проходить через сечовипускальний канал, який йде через простату. Простата контролює відкриття і закриття сечівника, що дає змогу сечі виходити із сечового міхура і проходити через сечовипускальний канал. Проблеми з простатою, такі як її збільшення або запалення, можуть призвести до порушення сечовипускання, а саме: утруднення початку сечовипускання, слабкий потік сечі, необхідність частого сечовипускання або неповного спорожнення сечового міхура.

Види та симптоми простатиту

Існує кілька видів простатиту, які можуть виникати в чоловіків з різних причин:

 1. Гострий бактеріальний простатит – спричинений бактеріальною інфекцією, що проявляється різким болем у ділянці промежини, підвищенням температури тіла, частим і болісним сечовипусканням, а також зниженням потенції.
 2. Хронічний бактеріальний простатит – спричинений бактеріальною інфекцією, який проявляється менш яскраво, ніж гострий бактеріальний простатит, але може тривати тривалий час і призводити до рецидивів.
 3. Хронічний простатит без ознак інфекції – не спричинений бактеріальною інфекцією, що проявляється більш слабко, ніж гострий бактеріальний простатит, але може тривати тривалий час і призводити до зниження якості життя.
 4. Асимптоматичний простатит – не спричинений бактеріальною інфекцією, який не проявляється жодними симптомами й може бути виявлений тільки під час проведення медичного обстеження.

Чоловік у розпачі

Симптоми простатиту можуть варіюватися залежно від типу простатиту і ступеня його тяжкості. Однак симптоми простатиту можуть включати в себе:

 • виникнення болю або дискомфорту в ділянці промежини, а також у нижній частині спини, прямій кишці, мошонці або верхній частині стегон;
 • часте і болісне сечовипускання, а також відчуття неповного спорожнення сечового міхура;
 • зниження сексуальної функції, таке як еректильна дисфункція, зниження лібідо або проблеми з еякуляцією;
 • підвищена температура тіла, озноб, пітливість;
 • втома, дратівливість, депресія;
 • поява болю під час дефекації;
 • незвичайні виділення із сечовипускального каналу.

Профілактика захворювань простати

Профілактика захворювань простати охоплює кілька заходів. Насамперед важливо вести здоровий спосіб життя, що містить у собі регулярні фізичні вправи, здорове харчування і відмову від шкідливих звичок, таких як: куріння та вживання алкоголю. Також рекомендується регулярно проходити медичні обстеження і перевіряти рівень простат-специфічного антигену (ПСА) в крові.

Також дуже важливо стежити за інтимною гігієною, вести регулярне статеве життя, уникаючи випадкових сексуальних контактів. Необхідно споживати достатню кількість рідини для нормального функціонування сечових шляхів.

Які бади та коли потрібні для профілактики простатиту?

Існує низка біологічно активних добавок, які можуть допомогти підтримувати здоров'я чоловіка в профілактиці простатиту. Однак важливо розуміти, що бади не є заміною лікарських препаратів і не можуть повністю запобігти розвитку простатиту. Самостійне лікування може бути неефективним, тому перед початком лікування слід проконсультуватися з лікарем. 

Для чоловічого здоров'я рекомендують біодобавки, що містять сереноа пальметто, цинк, вітамін Е, омега-3 жирні кислоти, кверцетин. Однак перед початком прийому будь-яких БАДів важливо звернутися до лікаря для консультації та уточнення дозування і можливих побічних ефектів.

Дієтичні добавки для чоловічого здоров'я від Амріта

Для профілактики захворювань простати експертами Амріта був розроблений фітопродукт «Індол + Броколі». Продукт позитивно впливає на обмін чоловічих гормонів, шляхом гальмування перетворення тестостерону в активний дигідротестостерон. У разі надлишку дигідротестостерону в організмі чоловіків може призвести до захворювань простати. Завдяки збалансованому складу, продукт має низку позитивних властивостей для нормалізації здоров'я чоловіків:

 • індол і броколі допомагають зменшити ризик розвитку раку простати, шляхом блокування внутрішніх гормональних механізмів;
 • зменшує рівень естрогенів в організмі, що дуже корисно для чоловіків, оскільки високий рівень естрогенів може збільшити ризик розвитку раку простати;
 • броколі також містить сульфорафан, який зменшує запалення і покращує функцію імунної системи, що необхідно для підтримки здоров'я простати.

Фітопродукт «Індол + Броколі» забезпечує збереження здоров'я ДНК клітин в організмі, оскільки нормалізує обмін речовин у гормональній системі. А здоровий обмін речовин, своєю чергою, забезпечує підтримання здорової ваги, нормалізує рівень холестерину в крові та надає організму енергії.

«Простасил Калган + Женьшень» – комплексна формула для здоров’я простати та сечостатевої системи чоловіків:

 • Комплексна дія на організм чоловіків для нормального функціонування сечостатевої системи, профілактики запалень, підвищення репродуктивної функції.
 • Широкий спектр застосування: профілактика в комплексних програмах здоров’я чоловіків та доповнення стандартних медикаментозних схем лікування.
 • Ефективна формула та сучасний підхід завдяки унікальному поєднанню високоякісних концентратів лікарських рослин, вітамінів, амінокислот, антиоксидантів, що забезпечує синергетичний ефект.
 • Натуральний та безпечний склад, без використання додаткових речовин і побічної дії на організм.

Також для профілактики захворювань простати рекомендовано вітамінний комплекс «Чоловіча формула», у складі якого збалансоване поєднання рослинних інгредієнтів – комплекс екстрактів і мінералів:

 • Екстракт сереноа пальметто допомагає поліпшити функцію простати й знизити ризик розвитку простатиту, а корінь муїра пуама покращує кровообіг у ділянці малого таза, допомагає зменшити симптоми еректильної дисфункції та покращує якість ерекції.
 • Кора сливи африканської та трава з насінням якірців сланких покращують сечовипускання та зменшують симптоми доброякісної гіперплазії простати. Також вони збільшують рівень тестостерону в організмі, що зміцнює чоловічу сексуальну функцію.
 • Цинк є необхідним елементом для синтезу ДНК і білків, які потрібні для розвитку та здоров'я сперматозоїдів, а L-карнітин посилює енергетичний обмін сперматозоїдів і покращує їхню рухливість.

Приймаючи дієтичні добавки, ви не тільки запобіжите захворюванням простати, а й посилите своє лібідо. Купуйте комплекси для чоловічого здоров'я від Амріта – позбавте себе неприємних делікатних проблем у майбутньому і насолоджуйтеся активним і повноцінним життям зараз.