Сонливість, швидка стомлюваність, дратівливість – це знайомому кожному. Ми завжди виправдовуємо ці симптоми тим, що не виспалися, немає настрою і натхнення, не вистачає вітамінів. Але часто саме йододефіцит є причиною похмурого настрою і поганого самопочуття. Чим небезпечний дефіцит йоду для здоров'я сучасної людини? І як за допомогою натуральних засобів можна легко його заповнити. Пропонуємо розібратися і знайти вірне рішення!

Про що говорить наука?

Йод – це структурний елемент гормонів щитовидної залози. При його нестачі порушується процес утворення гормонів, що несприятливо впливає на роботу всіх органів організму. В першу чергу страждають органи серцево-судинної і сечостатевої системи, печінка та центральна нервова система. Тремтіння рук, випадіння волосся, ламкість нігтів, набряклість - перші «дзвіночки» йододефіциту. Ситуацію також ускладнює екологія.

Відомо, що за останні 20 років концентрація йоду в ґрунті знизилася втричі. Більш 1/3 населення планети живуть в умовах природного йододефіциту. В Україні 60% населення споживають йод в недостатній кількості, що пов'язано з його низьким вмістом в ґрунті й продуктах. Особливо плачевна ситуація в Закарпатській, Івано-Франківській та Львівській областях. Лише приморські південні міста України, повітря яких насичене йодом, не страждають від йододефіцу.

Паперові будинок і сім'я на траві

Оманливість симптомів

Йододефіцит не має прямих ознак, тому його складно виявити відразу. При дефіциті йоду значно знижується імунітет, через що людина часто хворіє. Ще одна ознака – набряклість обличчя, зони навколо очей, а також зниження гемоглобіну в крові. Одна з останніх стадій йододефіциту – це поява зобу, іншими словами, збільшення щитовидної залози.

Затримка інтелектуального розвитку, депресія

Дефіцит йоду провокує затримку інтелектуального розвитку у дітей і погіршує розумову діяльність у дорослих. Тому у багатьох сучасних людей проблеми з пам'яттю і швидкістю мислення. Йод активно впливає на фізичний і психічний розвиток людини, а його недолік може викликати депресивний стан. 

Дефіцит йоду провокує затримку інтелектуального розвитку у дітей та погіршує розумову діяльність у дорослих. Тому багато сучасних людей мають проблеми з пам'яттю і швидкістю мислення. Йод активно впливає на фізичний та психічний розвиток людини, а його недолік може викликати депресивний стан.

Заповнюємо запаси йоду безпечно

Як бачимо, дефіцит йоду – це глобальна проблема сучасного суспільства. Але існує кілька простих, безпечних і доступних способів заповнити йододефіцит. По-перше, слід обирати правильне харчування. Вживання риби, морепродуктів та горіхів – це чудова профілактика йододефіциту. Є люди, які вживають йодовану сіль, щоб заповнити недолік цього важливого елемента в організмі. Але її корисні властивості втрачаються в процесі зберігання і термічної обробки.

Амріта Фітойод Баланс

Крім того, організм людини не може накопичувати йод «про запас», добова норма йоду (0,15 мг) має надходити в організм щодня. Тому лікарі рекомендують вживати спеціальні дієтичні добавки, збагачені йодом і селеном.

Фахівці ГК «Амріта», базуючись на багаторічних наукових дослідженнях проблеми йододефіциту та синтезу гормонів, розробили ефективну дієтичну добавку «Фітойод Баланс», яка є джерелом йоду в природній формі.

1 капсула «Фітойод Баланс» містить добову кількість природного йоду, оскільки до складу продукта входять екстракт і порошок ламінарії. Дієтична добавка також містить біологічно активні речовини – цинк і селен, які допомагають засвоїти йод. «Фітойод Баланс» також містить екстракт топінамбура, багатий інуліном і амінокислотами, що сприяє засвоюваності селену.

Продукт забезпечує фізіологічну добову потребу йоду, покращує функції щитовидної залози та регулює гормональний баланс. Захищає організм і щитовидну залозу від руйнівної дії вільних радикалів і несприятливих чинників навколишнього середовища.

«Фітойод Баланс» – це сила 3-х мінералів для здоров'я щитовидної залози і чудового обміну речовин кожен день!