Отримати добову норму всіх корисних мікронутрієнтів тільки з їжею – завдання складне. Тому так важливо приймати вітамінно-мінеральні комплекси. Вітаміни для волосся і шкіри – не виняток, адже немає жінки, яка не мріяла б зберегти красу волосся і молодість шкіри на довгі роки. Допоможе в цьому важливий мікроелемент – біотин, вітамін групи В.

Що таке біотин? Біотин (вітамін В7) – це високоактивний водорозчинний вітамін, що входить до складу ферментів, які регулюють білковий і жировий баланс. Він є джерелом сірки, яка бере участь в синтезі колагену.

Користь біотину для волосся і шкіри

За даними деяких досліджень біотин корисний для волосся, він сприяє їх росту і збереженню здоров'я, можливо, тому його ще називають «вітаміном краси». Недолік цього мікронутрієнта пов'язують з ослабленням і надмірним випадінням волосся.

Оскільки вітамін В7 бере участь в ліпідному обміні, його дефіцит підсилює вироблення шкірного сала. В результаті волосся стає жирним і слабкими, його структура стоншується. Порушення жирового обміну призводить до появи висипань і лущення шкіри.

Відновлення рівня біотину допомагає запобігти ризику появи лупи, відновити жировий баланс шкіри та позбутися акне. Також вітаміни для волосся отримали гарні відгуки за сприятливий вплив на структуру і здоров'я нігтів. Вони запобігають розшарування нігтьової пластини, зміцнює нігті та прискорює їх ріст.

Як приймати вітамін В7 – інструкція

Поповнити запаси біотину в організмі можна за допомогою певних продуктів або вживати вітамінну дієтичну добавку.

Дефіцит цього елемента часто спостерігається у людей з проблемами здоров'я кишківника. Тому перед вітамінною «прокачкою» важливо проконсультуватися з лікарем і виключити захворювання. Користь застосування дієтичних комплексів в тому, що капсула добавки вже містить денну норму речовини. Який спосіб підвищення рівня вітаміну В7 ви б не вибрали, пам'ятайте, що мікронутрієнт повинен надходити в організм щодня.

Дієтологи радять вживати вітамін один раз на день під час або після їди, запиваючи великою кількістю води. Добова норма В7 для дорослого – 50 мкг, а для дітей – від 10 до 50 мкг в залежності від віку.

Салат з продуктів, що містять біотин

ТОП-7 продуктів з високим вмістом біотину

Якщо ви вирішили приймати вітамін В7 в його природній формі, хорошим рішенням буде додати до щоденного раціону такі продукти:

 1. Яловича печінка і м'ясо. У 85 г готової яловичої печінки міститься близько 30 мкг корисного мікроелемента, а 85 г свинячої відбивної – 4 мкг.
 2. Яєчний жовток. Одне яйце містить близько 10 мкг біотину.
 3. Дріжджі. Наприклад, 7 г пивних дріжджів містять від 1,5-14 мкг вітаміну В7. Не випадково так популярні домашні маски для волосся на дріжджовій основі.
 4. Горіхи та насіння цінних культур. Мигдаль, арахіс, волоський горіх найбагатші вітаміном В7, а 50 г смаженого насіння соняшнику містять 2,6 мкг. До того ж горіхи – джерело інших вітамінів групи В і мінералів для організму.
 5. Лосось. Крім того, що лосось багатий омега кислотами, 85 г цієї риби містять до 5 мкг біотину.
 6. Молоко, сир і кисломолочні продукти. Сир чедер містить 0,4 мкг цього мікроелемента на 30 г, склянка молока – 0,3 мкг, а 200 г йогурту – 0,2 мкг.
 7. Авокадо. Корисний фрукт містить важливий для здоров'я вітамін Е і близько 5 мкг вітаміну В7.

Вітамін В7 в харчових добавках

Спеціально для підтримки здорової краси зсередини експерти Амріта розробили вітамінно-мінеральний комплекс з біотином «Б'юті Баланс».

Дієтична добавка «Б'юті Баланс» – унікальна комбінація натуральних компонентів, користь для жінок, краса та енергія зсередини. Для чого приймати цей ввітамінно-мінеральний комплекс? «Б'юти Баланс»:

 • контролює обмінні процеси в клітинах шкіри та зберігає її молодість;
 • покращує тонус, еластичність і колір шкіри;
 • сприяє зміцненню структури волосся;
 • робить волосся густішим, запобігає його надмірному випадінню;
 • надає волоссю силу і блиск;
 • зміцнює нігті, запобігає розшаруванню нігтьової пластини;
 • надає енергію всьому організму.

Б'юті Баланс від Amrita

Крім позитивного впливу на стан шкіри та волосся, вітамін В7 покращує метаболізм, нормалізує мікроциркуляцію в м'язах і прискорює їх загоєння при травмах, позитивно впливає на роботу серця, сприяє зниженню ваги та допомагає підтримувати нормальний рівень цукру в крові.

Негативних відгуків або даних про небезпеку застосування навіть високих доз біотину немає, але його висока концентрація в крові може впливати на результати деяких лабораторних аналізів і давати помилковий результат. Зокрема, така властивість спостерігалася при дослідженні на тропонін – білок-маркер аналізу при підозрі на інфаркт міокарда. Помилковий результат при дослідженнях може привести до серйозних наслідків, тому, якщо ви приймаєте добавку з вітаміном В7, обов'язково повідомте про це лікаря.

«Вітамін краси» має накопичувальний ефект, тому вживати його краще курсами, і помітний результат проявиться вже через 60-90 днів після початку прийому.

Спробуйте «Б'юті Баланс» з вітаміном В7 від Амріта, та насолоджуйтеся енергією, впевненістю і бездоганною зовнішністю! Купити дієтичну добавку «Б'юті Баланс» за доступною ціною ви можете на нашому сайті або у велнес-бутиках Амріта.