Мідь є важливим елементом для організму людини, вона підтримує життєдіяльність організму як внутрішню, так і зовнішню. Мідь надходить в організм з їжею і через шкіру, а потім накопичується в печінці, нирках, м'язовій тканині, мозку і крові. Якщо організм починає засвоювати менше міді, ніж йому потрібно, це може викликати прояви різних захворювань.

Як мідь впливає на організм людини? 

Мідь – це елемент, який має суттєве значення для правильної функції організму людини. Вона бере участь у багатьох процесах, таких як формування гемоглобіну, функціонування імунної системи, метаболізм, нейрологічна діяльність та багато інших. Ось деякі з основних способів, якими мідь впливає на організм людини:

 1. Формування гемоглобіну. Мідь є необхідним мікроелементом для синтезу гемоглобіну, білка, який переносить кисень у червоних кров'яних тільцях. Вона допомагає забезпечити нормальну кількість кисню в органах та тканинах, а також підтримує функціонування кровоносної системи.
 2. Вплив на нервову систему. Мідь грає вагому роль у функціонуванні нервової системи. Вона допомагає виробляти та утримувати нейротрансмітери, такі як серотонін та норадреналін, які регулюють настрій, сон, апетит та інші аспекти нервової діяльності.
 3. Підтримка метаболізму. Мідь входить до складу багатьох ферментів, які є необхідними для ефективного метаболізму макро- і мікроелементів, вуглеводів, білків та жирів. Це може сприяти покращенню енергетичного обміну, функціонуванню нервової системи та інших метаболічних процесів.
 4. Антиоксидантна дія. Мідь є складовою частиною деяких ферментів-антиоксидантів, які допомагають боротися зі стресом оксидативного походження в організмі. Вони нейтралізують вільні радикали, що можуть пошкоджувати клітини та брати участь у процесах старіння та розвитку захворювань.
 5. Структурна роль. Мідь є необхідною для утримання нормальної структури білків та ферментів. Вона сприяє формуванню та функціонуванню колагену, який відповідає за здоров'я суглобів, шкіри, судин та інших тканин.
 6. Функціонування імунної системи. Мідь має протизапальний ефект та впливає на функцію імунної системи. Вона допомагає активувати імунні клітини та підтримує нормальну реакцію організму на інфекції та запалення.

Хоча мідь є важливим мікроелементом для організму, необхідно дотримуватися рекомендацій дозування, оскільки надлишок міді може бути шкідливим.

Як зрозуміти що не вистачає міді?

Недостатність міді в організмі може супроводжуватися різними ознаками та симптомами. Ось деякі ознаки, які можуть вказувати на недостатність міді:

 • втрата волосся: недостатність міді може призвести до посиленої втрати волосся або появи сивини. Це пов'язано з впливом міді на синтез меланіну, природного пігменту волосся;
 • втома та слабкість: мідь є впливовим мікроелементом для енергетичного обміну. Недостатність міді може спричинити загальну втому, слабкість та енергетичний занепад;
 • знижений імунітет, дефіцит міді може призвести до зниження імунітету, підвищеного ризику інфекцій та повільних процесів загоєння;
 • проблеми зі шкірою: недостатність міді може впливати на здоров'я шкіри, спричиняючи появу сухості, почервоніння, дратування та інших проблем;
 • зміни на рівні нервової системи: мідь має вплив на функціонування нервової системи, тому брак міді може супроводжуватися змінами настрою, розладами сну, депресією та іншими неврологічними симптомами;
 • проблеми зі здоров'ям кісток: мідь має особу роль у формуванні та міцності кісток. Нестача міді може спричинити розлади в структурі кісток та збільшити ризик розвитку остеопорозу або інших захворювань кісток.

Ці ознаки можуть бути спричинені іншими факторами та захворюваннями, тому важливо проводити аналізи та консультуватися з лікарем для точної діагностики.

Основні харчові джерела міді

Основні джерела міді в раціоні включають різноманітні харчові продукти. Ось найпоширеніші джерела міді:

 • Чорний шоколад. Обирайте темні сорти шоколаду з вмістом какао понад 70% для підвищеного вмісту міді.
 • Горіхи та насіння. Багато видів горіхів та насіння, включаючи волоські горіхи, кеш’ю, макадамія, фундук, насіння гарбуза, насіння соняшнику та насіння кунжуту містять певну кількість міді.
 • Молочні продукти, такі як сир, йогурт та кефір, також можуть містити мідь. Оберіть нежирні або натуральні варіанти молочних продуктів для збереження інших корисних властивостей.
 • М'ясо та морепродукти, зокрема печінка, яловичина, ягнятина, свинина, індик, а також морепродукти, включаючи креветки, кальмари та омари, є джерелами міді.
 • Зерна та хлібобулочні вироби. Деякі зернові, включаючи гречку, просо, овес, квасолю, а також хлібобулочні вироби, якщо вони приготовані з цільнозернового борошна.
 • Фрукти та овочі, такі як банани, ананаси, авокадо, яблука, груші, помідори, шпинат, броколі та картопля, також містять мідь, хоча в меншій кількості порівняно з іншими джерелами.

Рівень міді може варіюватися в різних продуктах залежно від факторів, таких як сорт, якість, обробка та методи вирощування. Раціон з різноманітними харчовими джерелами міді може допомогти забезпечити достатній рівень міді в організмі. 

Іноді мідь не засвоюється організмом людини належним чином. Причинами незасвоєння можуть бути:

 • недостатність факторів засвоєння, оскільки мідь потребує належного середовища та оптимальних факторів засвоєння. Наприклад, для правильного засвоєння міді необхідний достатній рівень кислотності в шлунку. Проблеми з кислотністю, такі як повільне розщеплення їжі, можуть впливати на засвоєння міді;
 • взаємодія з іншими макро- і мікроелементами: елементи, такі як цинк або залізо, можуть конкурувати з міддю при засвоєнні, особливо якщо є надмір цих елементів в організмі. Зайва кількість інших елементів може заважати засвоєнню міді;
 • порушення печінкової функції: печінка грає відповідальну роль в обробці та засвоєнні міді. Порушення функції печінки, такі як цироз, впливають на здатність організму до належного засвоєння міді;
 • рідкісні генетичні порушення, такі як Вілсонова хвороба або ацерулоплазмінемія, можуть впливати на засвоєння та обробку міді організмом;
 • застосування інших медикаментів або харчових добавок можуть взаємодіяти з міддю та впливати на її засвоєння. Наприклад, великі дози цинку можуть перешкоджати або конкурувати зі засвоєнням міді.

Експертами Амріта було розроблено продукт «Мідь Баланс + куркумін» – легкозасвоюваний комплекс міді в хелатній формі з чорним кунжутом, а також куркуміну з чорним перцем, що покращує біодоступність куркуміну приблизно у 20 разів. 

Фітопродукт сприяє кровотворенню, захищає серцево-судинну систему та впливає на зниження рівня «поганого» холестерину. Комплексний склад продукту прискорює обмін речовин, підвищує життєвий тонус і енергетичний рівень організму. Куркумін та насіння чорного кунжуту покращують роботу травної системи, чутливість до інсуліну, зменшують утворення жирових клітин. 

Досягніть гармонії та підтримайте своє здоров'я з «Мідь Баланс + куркумін» – унікальним поєднанням міді з корисними властивостями куркуміну.