Фолієва кислота або вітамін B9 відіграє важливу роль у процесі ділення клітин і росту тканин, а також допомагає підтримувати здоров'я кровоносної системи. Вітамін також важливий для правильного розвитку плода під час вагітності. Але як фолієва кислота допомагає організму і як поповнити організм її запасами?

Функції фолієвої кислоти в організмі

Фолієва кислота відіграє важливу роль в організмі, виконуючи такі функції:

 1. Синтез ДНК: фолієва кислота необхідна для оновлення клітин, оскільки вона є важливим фактором для процесу поділу клітин. У процесі поділу клітин, ДНК клітина повинна бути скопійована, щоб утворити нові клітини. Вітамін В9 відіграє важливу роль у цьому процесі, оскільки є необхідним кофактором для синтезу нуклеотидів – основних будівельних блоків ДНК. Без достатньої кількості фолієвої кислоти в організмі, процес ділення клітин може сповільнитися або перерватися, що може призвести до проблем зі здоров'ям, таких як анемія, проблеми з кровоносною системою та інші захворювання.
 2. Ріст і розвиток: фолієва кислота відіграє важливу роль у процесі поділу клітин і росту тканин, що необхідно для правильного розвитку організму.
 3. Здоров'я кровоносної системи: допомагає підтримувати здоров'я кровоносної системи, беручи участь у процесі утворення червоних кров'яних клітин і запобігаючи розвитку анемії.
 4. Здоров'я нервової системи: бере участь у процесі синтезу нейротрансмітерів – речовин, які передають сигнали між нервовими клітинами.
 5. Здоров'я плода: фолієва кислота є особливо важливою для жінок під час вагітності, оскільки вона допомагає запобігти патологіям плода.

Як визначити дефіцит вітаміну В9?

Дефіцит фолієвої кислоти може призвести до різних проблем зі здоров'ям, тому важливо знати, як його визначити. Деякі ознаки нестачі вітаміну В9 можуть охоплювати:

 1. Анемія: дефіцит фолієвої кислоти може призвести до розвитку мегалобластної анемії, що характеризується збільшенням розміру червоних кров'яних клітин і зменшенням їхньої кількості.
 2. Проблеми з травленням: дефіцит фолієвої кислоти може призвести до проблем із травленням, таких як діарея, нудота та блювання.
 3. Втома і слабкість: нестача фолієвої кислоти може призвести до втоми й слабкості, оскільки вона відіграє важливу роль у процесі утворення червоних кров'яних клітин, які несуть кисень по всьому організму.
 4. Проблеми зі шкірою: дефіцит фолієвої кислоти може призвести до різних проблем зі шкірою, таких як сухість, лущення і подразнення.

Щаслива вагітна дівчина на прогулянці

Фолієва кислота для вагітних

Фолієва кислота є особливо важливою для жінок у період вагітності. По-перше, вона допомагає запобігти різним дефектам плода, таким як ущелина губи та піднебіння, дефекти нервової трубки та інші. По-друге, фолієва кислота відіграє важливу роль у процесі ділення росту клітин, що необхідно для правильного розвитку плода. По-третє, фолієва кислота допомагає підтримувати здоров'я кровоносної системи, беручи участь у процесі утворення червоних кров'яних клітин і запобігаючи розвитку анемії у матері.

Рекомендується, щоб жінки, які планують вагітність, починали додаткове приймання фолієвої кислоти за кілька місяців до зачаття, щоб переконатися, що у них достатньо цього вітаміну в організмі. Під час вагітності рекомендується приймати 400-800 мкг фолієвої кислоти на день, залежно від індивідуальних потреб.

Як правильно вибрати фолієву кислоту?

Для вибору добавки фолієвої кислоти слід звернути увагу на кілька важливих моментів препарату:

 • необхідно обирати фолієву кислоту від надійних виробників, щоб уникнути купівлі підробок;
 • слід звернути увагу на дозування, яке може варіюватися залежно від віку, статі та стану здоров'я людини;
 • важлива форма випуску, оскільки вибір форми залежить від індивідуальних переваг і потреб людини.

Нарешті, перед вибором фолієвої кислоти слід проконсультуватися з лікарем, щоб отримати рекомендації щодо дозування та форми випуску, які найкраще підходять для конкретного випадку.

Дієтична добавка В12 Фолат Баланс від Амріта

Комплекс «В12 Фолат Баланс» від Амріта – це високоефективна тріада вітамінів групи В (В12, В9 фолат, В6) у біоактивній формі. Вітамін В6 (піридоксин) відіграє важливу роль у метаболізмі білків, жирів і вуглеводів, а також у синтезі нейромедіаторів, таких як серотонін і норадреналін. Вітамін В6 також допомагає в боротьбі із запаленням і зміцнює імунну систему. Нестача вітаміну В6 може призвести до проблем зі шкірою, нервовою та імунною системами. Вітамін В12 (кобаламін) необхідний для утворення червоних кров'яних клітин і нормалізації нервової системи. Вітамін В12 також допомагає в боротьбі з втомою і підвищує рівень енергії. Нестача вітаміну В12 може призвести до анемії, проблем із нервовою системою та погіршення пам'яті. Вітамін В9 необхідний для синтезу ДНК і РНК. Фолієва кислота також допомагає в боротьбі з втомою і підвищує рівень енергії.

Таким чином комплексний склад «В12 Фолат Баланс» підтримує правильний баланс обмінних процесів у крові, що знижує ризик відкладення неправильних білків, руйнування нейронів мозку, захворювань серця та серцево-судинної системи.

«В12 Фолат Баланс» – це ідеальне рішення для тих, хто хоче підтримувати своє здоров'я і почуватися краще. Наша формула допоможе вам боротися з анемією, поліпшити кровообіг і підтримувати здоровий обмін речовин. Купуйте «В12 Фолат Баланс».